czwartek, 19 marca 2015

Warstwowe smoothie z mango i jagodami

Smoothie to orzeźwiający koktajl ze zmiksowanych owoców, często z dodatkiem lodu, czasami też z dodatkiem jogurtu lub mleka. To bomba witaminowa jest szczególnie polecana na śniadanie, lunch, lub jako dodatek do każdego innego posiłku. 

 

Dzisiaj przedstawiam Wam smoothie z mango i jagód ułożone warstwowo z dodatkiem płatków owsianych. Taki owocowy koktajl to ogromna dawka energii i witamin na dobry początek dnia ! :)
Składniki (dla 2 osób):

- 1 dojrzałe mango

- 2 banany

-pół jabłka

- wiórki kokosowe

- garść jagód lub borówek

-jogurt naturalny

-płatki owsiane


Przygotowanie:

1. Jagody lub borówki myjemy i wrzucamy do blendera razem z jednym bananem i przelewamy na spód szklanek. Następnie posypujemy warstwę jagodową 2 łyżkami płatek owsianych i zostawiamy.

2. Mango obieramy ze skóry i wydrążamy pestkę, kroimy i wrzucamy do blendera. Do mango dorzucamy również banana i pokrojone jabłko, łyżkę wiórek kokosowych i mały jogurt naturalny ( jeśli chcemy uzyskać prawdziwy mus rezygnujemy z jogurtu) i miksujemy.

3.  Mus z mango wlewamy na płatki owsiane i odstawiamy do lodówki do schłodzenia. Aby skrócić czas możemy przy miksowaniu owoców dorzucić kostki lodu.

I gotowe!

 

Szybko, łatwo, pysznie !!

2 komentarze: